Start > Aktualności > Aktualności > Wiadomość

Aktualności


29.01.2010

BUDOWA GAZOPORTU Z CERTYFIKATEM JAKOŚCI

28 stycznia br. w Warszawie spółka Polskie LNG S.A. otrzymała certyfikat jakości ISO, który jest potwierdzeniem, że firma stosuje profesjonalny system zarządzania w obszarze „organizacji i nadzoru nad prowadzeniem inwestycji budowlanych w zakresie terminali gazowych”. – Jesteśmy pierwszą firmą z takim certyfikatem w Europie Środkowej - poinformował Prezes Zarządu spółki Polskie LNG S.A. Zbigniew Rapciak. Certyfikacja została przeprowadzona i jest systematycznie nadzorowana zgodnie z procedurą TIC (TÜV International Certification).

- Budujemy pierwszy w Polsce terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, który stanowi podstawę gazoportu w Świnoujściu. Otrzymany dziś certyfikat to świadectwo, że ta - kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego kraju - inwestycja jest realizowana według najwyższych standardów – dodał.

W grudniu 2009 r. niemiecka firma TüV Thüringen przeprowadziła w spółce Polskie LNG audyt certyfikacyjny ISO. W jego rezultacie firmie przyznano Certyfikat Jakości zgodny z normą ISO 9001:2008 (PN-EN ISO 9001:2009) w zakresie prac obejmujących:
• wybór wykonawców prac związanych z projektowaniem, budową terminala i nadzorem inwestorskim,
• współpracę z instytucjami nadzorującymi pozostałe elementy terminala,
• nadzór nad wykonawcami (Generalnym Projektantem i Generalnym Realizatorem Inwestycji oraz innymi wykonawcami w projekcie).

Jest to pierwszy z serii certyfikatów ISO, jakie planuje wdrożyć spółka Polskie LNG S.A., bowiem stosowanie rygorystycznych procedur, zarówno na etapie budowy jak i - przede wszystkim - na etapie eksploatacji, zapewni efektywną i bezpieczną pracę gazoportu.

Komunikat do pobrania

Drukuj do pliku